Spotkania Odnowy w Duchu Świętym odbywają się we wtorki po Mszy Świętej wieczorowej.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wstąpienia do wspólnoty.

Kim my jesteśmy?

Odnowa w Duchu Świętym jest wyjątkową wspólnotą wśród innych ruchów i stowarzyszeń religijnych w Kościele.

Twórcą jej nie jest żaden natchniony człowiek, ale sam Duch Święty. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że w tym samym czasie na pięciu kontynentach (zupełnie niezależnie od siebie) ludzie zaczęli się spotykać, by odnowić swoje życie w Duchu Świętym?

Kiedy Pan Jezus poszukiwał osób, które pomagałyby Mu budować Królestwo Boże na ziemi, do grupy Apostołów wybrał ludzi o różnych poglądach, zawodach, prostych rybaków, ludzi porywczych i surowo pokutujących uczniów Jana Chrzciciela. I tak jest w naszej wspólnocie: są ludzie o różnych zawodach, z różnymi charakterami, temperamentami i w różnym wieku.

Dlaczego tu jesteśmy?

Pielgrzymując po tej ziemi, szukając sensu życia nie przegapiliśmy tej chwili, w której Pan powołał nas na drogę wspólnotową.

Jak wygląda nasze życie wspólnotowe?

Spotykamy się w każdy wtorek na wspólnej Eucharystii, na której włączamy się w jej oprawę, czytając Słowo Boże i modlitwę wiernych. Po Mszy świętej wieczorowej spotykamy się w salce parafialnej na wspólnej modlitwie Uwielbienia i Dziękczynienia. W centrum naszego spotkania jest rozważane Słowo Boże, które rozeznajemy i wybieramy na spotkaniach animatorów z księdzem-opiekunem grupy - ks. Grzegorzem.

Z inicjatywy członków naszej wspólnoty trwa modlitwa za nasze miasto - Międzyrzec Podl. W pierwszą niedzielę miesiąca wychodzimy na "spacer  modlitewny" po naszych ulicach i osiedlach, aby polecać Panu Bogu najtrudniejsze sprawy i miejsca, w których żyjemy.

To wszystko co czynimy i w czym uczestniczymy będąc we wspólnocie, pomaga nam wytrwać w trudnościach życia codziennego i w walce z pokusami tego świata. To tu uczymy się budowania jedności, myślenia o innych, a nie tylko o sobie. Wspólne przebywanie ze sobą uczy nas tolerancji, cierpliwości oraz odkrywania dobrych cech w każdym z nas. Nie przychodzi to bez trudu, ale im większy wysiłek i współpraca z łaską Ducha Świętego, tym większa radość z pokonywania kolejnych przeszkód.

Jeśli chcesz...?

Nie jesteśmy wspólnotą zamkniętą, wręcz odwrotnie, cieszymy się z przyjścia każdej nowej osoby. Przecież każdy z nas potrzebuje nawrócenia i odnowy swojego życia niezależnie od tego, na jakim etapie życia duchowego się znajduje i ile ma lat.

Jeżeli czytając teraz o nas, zastanawiasz się nad swoim życiem i drogą którą kroczysz do Pana Boga – przyjdź!

Spotykamy się w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczorowej. Zapraszamy.

Niedziela:

7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

Żabce: 9.00

Halasy: 10.15

Dzień powszedni:

6.30, 7.00, 18.00 (czas zimowy 17.00)

Liczba wyświetleń:
2060842